Bir parfümden çok daha ötesi

Dünyaca ünlü Herve Gambs Paris parfümleri artık Türkiye’de. Yaratıcısı Herve Gambs’ın de hazır bulunduğu özel bir davetle Galeries Lafayette –Emaar Square’de tanıtılan parfümler şık ve trendy kadınlara hitap ediyor.

20 yıldan fazla süredir sanatsal yönetmen ve parfüm tasarımcısı olan Herve Gambs, sıra dışı lüks arayanlar için duyusal deneyimler hayal ediyor. Özgür düşünceli tasarımcının yaklaşımı oldukça titiz ve içgüdüsel. Tasarlarken, çeşitli kokusal ifade yolları deniyor ve Fransız geleneksel Haute Parfümeri anlayışına yeni ferahlatıcı bir anlam vermeyi başarıyor. Özgünlük tutkusunun bir aynası olarak kokulardaki samimiyete ve duygusallığa meydan okuyor. Sadelik ve aşırı karmaşıklık arasındaki bu karşıtlık kısa sürede onun uluslararası bir marka olmasının sırlarından biri…

Herve Gambs bir parfümörden çok, kokuyu sağlayan materyalleri içgüdüsel olarak sanata dönüştüren bir yaratıcı aslında. Onun tasarımları, standart parfümlerden uzak, eşsiz ve gerçek. Her biri doğadan seçilen saf maddelerin bir keşfi, vurgulu içeriklerin odaklanışıdır. Eşsizliklerini ve güzelliklerini arttıran inanılmaz incelikteler. Herve Gambs parfüm kompozisyonlarını güzelleştirmek için her bir parfümün kalbini yüceltmek anlamında tüm bileşenlere sessizce erimesi, daha fazla derinlik ve dikkat çekici bir uzun ömür sağlaması için bazı maserasyon işlemlerini kapsamlı tutuyor. Bunu özetlemek için de “Bir parfüm, hammadde ile bir yaratıcının ödün vermeyen kişiliği arasındaki karşılaşmadan meydana gelir” diyor.

 

HER BİRİ AYRI BİR DÜNYA

Ombre Sauvage: Hayvan derisinden ilham alan modern ve yoğun bir parfüm. Cildinizde eriyen dayanılmaz bir nota oluşturmak için Madagaskar Vanilyası ve Tonka Ağacı ile büyütülmüş, Sedir Ağacı zarifliği ve Haiti Güve otu kökleri ile harmanlanmış.

Bois Dahman: Değerli ağaçlarla, oryantal güzellik tarafından taçlandırılmış etkileyici bir parfüm. Sandal Ağacı ve Huş ağacı kabuğu, bu şehvetli koku gücü ve karakterin taşması için Safran, Tütsü ve bir damla Vanilya Amberiyle buluşuyor.

Jardin Prive: Akdeniz turunçgilleri aroması ve Japon yeşil çayı, bu şaşırtıcı ve hoş kokuyu oluşturmak için harmanlanmış. Mandalina ve ılık bergamot tazeliğinin kontrastı, Japon yeşil çayı ile yüceltilerek uyum içinde şekilleniyor. Güve otunun ve silhatın odunsu tabanı onlara eşlik ediyor.

Hotel Particulier: Bu şehvetli ve çağdaş koku, Kehribar ve Sandal Ağacı notalarıyla zenginleştirilmiş, Gül, Vanilya ve Tonka Ağacı’nın  karışımıyla hayat buluyor. Zarif, derin ve çok etkileyici bir karışım. Baştan çıkarıcı, şehvetli, unutulmaz.

 

Coup de Grace: En saf haliyle duygusallık ve yoğunluk. Cesur bir Şam Gülü’nün büyüsü, bu zorlayıcı ve asi koku için derin Kehribar, Güve otu ve Sandal Ağacı tabanındaki yoğun Safran harmanlanıyor.

Iris Royal: Aşırı arındırılmış, hafif meyveli, pudralı çiçek notalarının etrafındaki dayanılmaz koku. Safran ile işlenmiş menekşenin narinliği ile egemen Iris’in bolluğu. Iris Royal, kadife dokulu zarafet ve şehvetli bir karmaşıklıkla dolu özel bir tasarım. İtalyan Bergamutu, Filipinler Reçinesi, Menekşe yaprakları, İtalyan İrisi kökleri, Sedir Ağacı, Ciste Labdanum ile Günlük Ağacı notalarından bazıları…

Eden Palace: Sınırları aşmanın tadını çıkarmak için, buz gibi muhteşem bir shot kokusu! Canlandırıcı aromatik vurgusuyla Ardıç meyvesi, bu kokudaki yıldız içerik. Sıklıkla cinde bulunan bu kıymetli küçük siyah meyveler kokulara parlak ve baharatlı bir açılış ve göz kamaştırıcı bir tazelik veriyor. Turunçgiller, keskin Zencefil ve zarif bir Eğrelti otu uyumu köpüklü donmuş kokteyle katkıda bulunuyor.

Oud Plaza: Bir kokudan çok daha fazlası olan Oud Plaza, doğunun tüm ihtişamını ortaya çıkaran muhteşem bir koku yolculuğu. Ud ağacı, Doğu parfümlerinin temel unsurlarından biridir. Bu değerli hammadde, bu görkemli kokunun merkezinde. Güçlü ve hayvansal notaları, zarif bir şekilde, vanilyanın sıcaklığı, Silhat ve zarif kehribar ile donatıyor. Out Plaza, ihtişamlı derinliği ve kalıcı oluşuyla ortaya çıkan olağanüstü notalara sahip. Karşı konulmaz bir baştan çıkarma silahı da denilebilir.

 

 

Parfümleri ilk kez Türkiye’de Galleries Lafayette’de satışa sunulan Herve Gamps, cemiyet hayatının da katıldığı çok özel davette konuklarıyla yakından ilgilendi, onlarla sohbet etti. Gambs,“Bir parfüm, hammadde ile bir yaratıcının ödün vermeyen kişiliği arasındaki karşılaşmadan meydana gelir” diyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir