Sevgililer Günü için makyaj tüyoları

Ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, yaklaşan Sevgililer Günü için kırmızı rujun başrolde olduğu makyaj önerilerinde bulundu.

Eda Ece, Tülin Şahin, Hande Soral, Merve Boluğur, Sinem Kobal ve Leyla Feray gibi ünlü isimlere makyaj uygulayan Hamiyet Akpınar, İlkbahar-Yaz 2019 sezonunun da popüler rengi bordodan Sevgililer Günü’nün vazgeçilmezi kırmızı ruja en güzel makyaj görünümlerinin ipuçlarını verdi. Akpınar, duru bir ten makyajı ile rimel ve bordo rujun çekiciliğinden etkilenmemenin mümkün olamayacağının altını çizdi.

14 Şubat Sevgililer Günü, tüm kadınların özel hissetmek istediği bir gün. En çok tercih edilen renkler o güne dair siyah ve kırmızı. Bu iki rengi en güzel kullanan makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar’a sorduk. “Tüm dünyada arkadaşların bile birbirine çiçek alıp sevgi gösterdiği bu gün, ülkemizde biraz daha aşıklar ve aşık olmayanlar için değer görüyor. Üstelik sevgilisi olan kadar sevgilisi olmayanlara yönelik yapılan partiler sayesinde yalnızlar için de o gün çekici görünmek, güzel olmak çok daha önem kazandı” diyerek, Sevgililer Günü’nde en çok kullanılan makyajın kırmızı ve bordo rujla bütünlük sağlayan çekici siyah gözler olduğunu yorumlarına ekledi.

Abartıdan kaçının

‪Usta makyaj artisti “O gün hem çok güzel görünmek hem de aşırı abartıya kaçmak istemeyiz. Kırmızı renk zaten Sevgililer Günü’ne damgasını vuruyor, dolayısı ile çekici görünmenin en bilinen en kolay yöntemi kırmızı ruj kullanmaktır. Kırmızı ruj kullanınca göz makyajını biraz daha sadeleştirmekte fayda var. Koyu renkte yoğun far kullanımından kaçınıp, daha aydınlık tutup, kirpik diplerine uygulanan kalem veya ince bir eyeliner ile gözlere derinlik vererek bol rimel sürebilirsiniz” diyerek cazibeli bakışlar elde etmek için gerekli detaylara dikkat çekti.

Akpınar, ifadeyi kuvvetlendirmek için kaşların asla atlanılmamasını söylüyor. Kaş kalemi ile şekillendirdiğiniz kaşlarınızı, bir kaş jeli yardımı ile yukarıya doğru tararsanız tüm gece sabit kalmasına ve ifadenizin daha dinamikleşmesine olanak sağladığına dikkat çekiyor Hamiyet Akpınar. Eda Ece, Tülin Şahin, Hande Soral, Merve Boluğur, Sinem Kobal ve Leyla Feray gibi ünlü isimlerden örnek uygulamaları gösteren ünlü makyaj uzmanı, bu kişilere kırmızı ve bordonun çok yakıştığını söylüyor.

Akpınar, bu özel güne hazırlanırken cildin aydınlık ve ışıl ışıl görünmesi için elmacık kemikleri üzerine mutlaka highlighter sürülmesini öneriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir