H&M, tasarımcı işbirliğine Johanna Ortiz’i de ekledi

H&M, Kolombiyalı tasarımcı Johanna Ortiz ile bir işbirliğine imza attı. İki markanın işbirliğinden ortaya çıkan koleksiyonunda gösterişli renk paleti, egzotik çiçek baskıları ve Ortiz’in feminen tarzıyla eşleşen göz alıcı siluetlere sahip.

 

Dünyanın pek çok ülkesinde ünlü isimlerin de çok severek gardıroplarına eklediği H&M, ünlü tasarımcılarla işbirliğine bir yenisini daha ekledi. Renkli ve çiçekli tasarımlarıyla tanınan Kolombiyalı tasarımcı Johanna Ortiz ile özel bir koleksiyona imza atan H&M, tasarımcının tutkunları için de heyecan kaynağı oldu. Ortiz’in feminen tarzıyla eşleşen göz alıcı silüetlere sahip koleksiyon, kendini göstermek isteyenler için gündüzden geceye şık opsiyonlar sunuyor. Dört elbiseden oluşan bu ön koleksiyon, 3 Aralık itibariyle seçili mağazalar ve hm.com’a satışa sunulacak, ana koleksiyon ise 2020’nin Mart ayında çıkacak.

Ön koleksiyon, Johanna Ortiz’in flörtöz ama zahmetsiz estetiğiyle birleşen dört stili içeren bir kapsül gardıroptan oluşuyor: tunik elbise, şal elbise, mini elbise ve katlı uzun elbise. Ortiz’in arşivinden çıkan dört egzotik çiçek baskısı – “Yabani Gül”, “Orkide Cenneti”, “Cacatua” ve “Coquelicots” – sıcak sarı, toz pembe, orman yeşili baskılı ve mercan tonlu koyu kahverengi gibi yenilenmiş canlı renklerden oluşuyor ve muhteşem fırfırlar, dalgalanan manşetler ve etek detaylarıyla yeni bir izleyici kitlesi için yaratılıyor. Onları nasıl mı giyeceğwz? Ortiz, elbiseleri minimal sandaletler, minik küpeler, doğal saçlar ve hasır bir çantayla giymeyi öneriyor, ya da parlak renkte dokuma çanta olan Kolombiyalı mochila ile giymeyi…

Ortiz, “Tüm baskılar, benim çiçeklere, palmiye ağaçlarına ve doğup büyüdüğüm Kolombiya’da Cali’de bulunan evimde sabahları pencereden dışarı çıkarken gördüğüm güzel renklere olan tutkumdan geliyor. Latin Amerika etkisi ve onun eşsiz şenlikli atmosferi her Johanna Ortiz tasarımında hissedilir. Bu yüzden dünyadaki pek çok kadının Johanna Ortiz x H&M iş birliği sayesinde gardıroplarında bir parça Kolombiya olacağı için çok heyecanlıyım.” diyor Johanna Ortiz. Biz de sabırsızlıkla Mart ayını bekliyoruz.

 

Guzinstyle ekstra Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir